Земля блакитна, ніби апельсин – спецпроєкт

Українська документальна сенсація доступна для демонстрації в кіноклубах. Спеціальні покази призера Санденсу «Земля блакитна, ніби апельсин». 
 
З 12 вересня до 12 листопада організаторам кіноклубів пропонується для демонстрації документальна стрічка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин». Покази відбуватимуться за підтримки програми Європейського союзу «Креативна Європа».
 
«Земля блакитна, ніби апельсин» – повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик. Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно «Санденс», де був відзначений Премією за найкращу режисуру документального фільму. І участь, і нагорода стали безпрецедентними для України подіями.
 
В Україні «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу фестивалю Docudays UA, була відзначена Національною премією кінокритиків «Кіноколо» та «Золотою Дзиґою» як Найкращий документальний фільм.

Програма:

Земля блакитна, ніби апельсин / The Earth Is Blue as an Orange

Країна: Україна, Литва, 2020
Хронометраж: 74 хв.
Жанр: документальний фільм
Режисер: Ірина Цілик

Фільм розповідає про сім'ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Буденність багатьох цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть наші герої, не припиняються. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

вся інформація про фільм