ФЕСТИВАЛІ І ПРЕМІЇ:

Україно, гудбай

Ukraine, goodbye
Країна: Україна, 2012
Хронометраж: 90 хв.
Жанр: короткий метр
Режисер: Євген Матвієнко, Дмитро Сухолиткий-Собчук, Юрій Ковальов, Володимир Тихий, Мирослав Слабошпицький

«Україно Гудбай» — це творча лабораторія, яка була створена для пошуків шляхів розвитку українського кіно. В рамках проекту було знято 25 короткометражних робіт загальною тривалістю 6 годин. У прокатну версію альманаху увійшли 6 стрічок, відібраних продюсерами.
 
В альманасі «Україна гудбай» автори збірки короткометражних фільмів безжально препарують соціальний феномен еміграції — зовнішньої і внутрішньої.
 
ПОБАЧЕННЯ

12 хв
.
Реж: Євген Матвієнко
У Ані є маленький син і немає чоловіка. Щоб забезпечити дитину, жінці доводиться працювати на двох роботах — озвучувати мультики і ... надавати сексуальні послуги по телефону. У Ані є постійний клієнт — він завжди дзвонить в один і той же час і ніколи не пропускає сеанси. Здається, їх відносини стають ближчими, ніж секс.
 
БОРОДА

25 хв.

Реж: Дмитро Сухолиткий-Собчук
Старий доживає свій вік в порожньому напівзруйнованому селі. Його ім'я пам'ятають хіба що дочка і сусід. Люди в селі позаочі називають його просто — Борода. Борода годує курей, курить дешеві цигарки, рибалить, дивиться на воду і чекає змін. Одного разу в його руки потрапляє рушничний патрон — і все може помінятися за одну мить.
 
ПИРІГ

16 хв.

Реж: Юрій Ковальов
У провінційному українському містечку всі один одного знають — як в одній великій родині. Баба Зіна пече пироги, якими пригощає місцевих підлітків — і їм же продає наркотики. Її кришує місцева кримінальна еліта, вони ж — місцеві міліціонери. А коли авторитет приходить до баби Зіні за відсотками — вона чекає його з вечерею, адже він — її син.
 
ЯНГОЛ СМЕРТІ

20 хв.

Реж: Володимир Тихий
У дядька Толі повісилася дружина, а діти виїхали за кордон. Він живе сам і йому самотньо. Рятуючись від цього почуття, він звертається до Бога — і просить його зробити так, щоб в ім'я справедливості Він змусив страждати і всіх інших людей. Дядя Толя молиться, щоб всі померли, а грішники — в особливих муках. Але Бог не відповідає на молитви, і тоді дядя Толя вирішує взяти на себе його функції.
 
ЯК КОЗАКИ У КОСМОС ПОЛЕТІЛИ

20 хв.

Реж: Євген Матвієнко
У Саші є будиночок в селі і зразкова, любляча дружина. Вони чекають на другу дитину, виплачують кредит за холодильник і мріють про газовий котел, «ланос» і сімейну поїздку в Крим. Щоб втілити в життя ці нехитрі мрії, Саші доводиться розробити хитру схему грошових маніпуляцій. Одного разу його викривають — здається, поїздку до Криму доведеться відкласти.
 
ЯДЕРНІ ВІДХОДИ

24 хв.

Реж: Мирослав Слабошпицький
Сергій та Світлана живуть в Чорнобилі. Він — водій вантажівки на фабриці утилізації ядерних відходів. Вона працює в пральні. Їх життя і робота підпорядковані одному ритму і розписані по годинах. Але що призводить в рух механізм їх буднів — день за днем?
 

 


ТРЕЙЛЕР
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ: